Klíma-, energia-, de főleg pénztárcatudatos éveinkben egyre nagyobb körhöz jut a házak falszigetelése. A megújuló otthonunk átgondolt tervezésével, illetve a régiek komplex, utólagos falszigetelésével a fűtésszámlánk akár a felére is rakható, tehát 8-10-12 év alatt megtérül a beruházás. Feltéve, hogy a tervező és a kivitelező ért is ahhoz, amit megígér illetve a falszigetelési szolgálat elemei valóban megfelelnek az előírt paramétereknek. Sajnos, a hamisított egységek és a kókler munkások nagy számban és megkülönböztető jelzés nélkül hemzsegnek a falszigetelés területén. Külön-külön is nagyot lehet velük sérülni, hát még együttesen az utólagos falszigeteléssel.
Az új lakások előzetes vízszigetelése pár oknál fogva is háttérbe szorul az elavult lakások utólagos kezelésével szemben. Egy területnél a 2013-ban felhúzott 7293 új lakás belföldön 4,4 milliós lakásállományának még a két ezrelékét(!) sem éri el, vagyis a jelenlegi tempóban a hazai lakásállomány 600 év alatt újulna meg – másrészt pedig joggal feltételezhetjük, hogy akinek ma van pénze építkezni, az már többé-kevésbé energiatudatosan teszi a vízszigeteléssel kapcsolatban. Utólagos vízszigetelés miatt kérje brigádjaink segítségét! Vagyis nem ismétli meg azokat a durva rossz dolgokat amelyeket a 30-40 évvel ezelőtti hiánygazdálkodásban az építkezők spórolásból, képzetlenségből és legfőképpen az olcsó energia tudatában elkövettek: a falazat, a födém és a padló minimális vízszigetelését, a rossz minőségű nyílászárókat és gépészetet. Utólagos vízszigetelés miatt tárcsázza fel telephelyünket hogy segíteni tudjunk ha kellene!
Manapság a családiház-építőknek valójában csak egy fontos beszélgetési és egy gyakorlati tényezőre kell előzetesen beszélniük, a többi szinte automatikusan következik a falszárítás területén. Az elméleti: a több ezer éves hagyományt szem előtt tartva a „vastag fal, vékony szigetelés” elvét csinálják, vagy bízva a modern vegyiparban, éppen fordítva a falszárítás rendszerekkel. A gyakorlati helyett pedig beszélhetünk pénzügyit is: rászánja-e pluszban a teljes körű injektálásra a teljes építkezési díjak 10-15 részét, és akkor még a következő generációnak is lesz egy energiatakarékos épülete, vagy sokallva a tízéves megtérülést, az olcsóbb megoldások mellett dönt. Szükségletes pénzzel, illetve klíma- és küldetéstudatos hozzáállással pedig eszközökből, szakemberből és anyagokból is kiválaszthatjuk a legjobbat az injektálás területén. Akár olyan passzív otthont is felhúzhatunk (német osztályozás szerint: Passive House Premium), ahol a házra telepített napelemek és kollektorok több energiát termelnek, mint amennyit a teljes épület elfogyaszt és a penészes falakat is megússzuk.. Ha penészes fallal küzd, akkor vegye fel alkalmazottainkkal a kapcsolatot!